در اولین همایش مبحث 19:رعایت مبحث 19 عامل مهم در کیفیت بنا و کاهش مصرف انرژی

در اولین همایش مبحث 19:رعایت مبحث 19 عامل مهم در کیفیت بنا و کاهش مصرف انرژی

اولین همایش مبحث 19 در مورد کیفیت بنا و بهینه سازی مصرف انرژی در بیرجند برگزار شد.

مهندس بهدانی دبیر کمیته انرژی سازمان با بیان اینکه صرفه جویی در مصرف انرژی به عنوان چالش اساسی جهان امروز مطرح است افزود:نگرانی ها درباره تبعات محیطی مصرف انرژی اهمیت موضوع را دو چندان کرده است از طرفی با توجه به اینکه بخش ساختمان حدود 40 درصد مصرف انرژی را به خود اختصاص می دهد متاسفانه تاکنون اقدامات صورت پذیرفته اثر بخشی مورد انتظار را نداشته است.

وی خاطر نشان کرد:در صورت ادامه روند موجود بحران زیست محیطی و خسارت جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

در این راستا دفتر مقررات ملی ساختمان نسبت به تدوین مبحث 19 مقررات ملی ساختمان تحت عنوان "صرفه جویی مصرف انرژی" اقدام نموده و کلیه ناظرین سازمان ملزم به کنترل ضوابط این مبحث در پروژه های تحت نظارت خود می باشد.

بهدانی با اشاره به اینکه لازم به ذکر است طبق بند الف ماده60 قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه اقتصادی-اجتماعی و فرهنگی کشور تاکید ویژه ای مبنی بر اصلاح الگوی مصرف انرژی به خصوص در مبحث ساختمان شده است افزود:شهرداری ها مکلف گردیده اند نسبت به درج الزامات مقررات ملی ساختمان اقدام نموده و برای حصول از اطمینان روند اجرای امور صدور پایان کار را منوط به رعایت این مقررات نمایند.

وی خاطر نشان کرد:از اهداف برگزاری این همایش آشنایی جامعه مهندسان و فعالان عرصه صنعت ساختمان اعم از انبوه سازان،تولیدکنندگان مصالح و تجهیزات ساختمانی،طراحان و مجریان طرح برچسب انرژی ساختمان است.

 

 
تعداد بازدید : 169
زمان انتشار : 1396/05/29
آخرین بروزرسانی سایت : 1396/07/24 10:44:31


Power by : RAAKCMS