رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از برنامه یک طرفه گفت و‌گوی ویژه خبری انتقاد کرد

به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان به نحوه گفتگوی ویژه خبری در دوشنبه 9 بهمن ماه اعتراض کرد.
فرج الله رجبی گفت : صدا و سیما به عنوان یکی از ارکان مهم و تاثیر گذار در امر آگاهی بخشی به جامعه و روشنگری در افکار عمومی موظف است به رسالت خود در پاسخ گویی ، رعایت امانتداری و شفافیت در عملکرد پایبند باشد.
رئیس نظام مهندسی ساختمان ، در واکنش به پخش مصاحبه خود در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو در روز دوشنبه 9 بهمن ماه گفت : انجام این مصاحبه تلفنی در ساعت ۱۷روز دوشنبه ۹بهمن ماه صورت گرفت و در آن زمان اطلاع رسانی لازم در خصوص اینکه این مصاحبه قرار است در چه برنامه ای پخش شود داده نشد.
وی با اشاره به اینکه مصاحبه ضبط شده با بنده در پاسخ به سخنان وزیر در گفتگوی ویژه خبری پخش شد افزود : در بیشتر مواقع در گفتگوی ویژه خبری شاهد بودیم که از دو طرف حامی و منتقد موضوع مورد نظر ، به برنامه دعوت می شد تا نظرات کارشناسی طرفین در فضایی شفاف و عادلانه برای مردم تبیین شود در حالی که این اتفاق در خصوص موضوع نظام مهندسی رخ نداد و صداوسیما تنها از وزیر راه و شهرسازی برای بیان نظر خود دعوت کرد.
وی تاکید کرد: در گفتگوی ویژه خبری با حضور وزیر راه و شهرسازی مطالب یک طرفه ای در خصوص آنچه قرار است رخ دهد از سوی ایشان مطرح شد در حالی که برای این مطالب طرح شده پاسخ های متقن وجدی وجود دارد و از صدا و سیما این انتظار می رود که شرایط برابری را برای طرفین ایجاد کند تا سازمان نظام مهندسی ساختمان که بیش از 400 هزار نفر از مهندسان کشور در آن عضویت دارند نیز بتوانند نقدهای خود را بیان کنند.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار کرد :جای تعجب است که برخی صحبت های وزیر محترم یک طرفه به قاضی رفتن بود آنچه به ویژه در موردگردش مالی و ترازنامه تا پایان سال 1395 عنوان شد تلاش برای القای اشتباه به بیننده بودو این در حالی است که متقابلا نقد جدی به عملکرد وزارت راه وشهرسازی در خصوص سازمانهای نظام مهندسی وارد است که در زمان مناسب عنوان می گردد.

keyboard_arrow_up
آخرین اخبار