رشد ۷۲ درصدی صدور پروانه های ساختمانی در بیرجند

شهردار بیرجند گفت: آمار صدور پروانه های ساختمانی در بیرجند در چهار ماهه نخست سال ۹۷ به نسبت میزان مشابه آن در سال گذشته رشد ۷۲ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر و به نقل از  مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بیرجند، محمد علی جاوید در دیدار با مجموعه شهرسازی افزود: در شهر بیرجند در چهار ماهه نخست سال ۹۷ تعداد ۲۷۴ پروانه صادر گردیده که در مدت زمان مشابه سال گذشته این تعداد ۱۵۹ مورد بوده است.

وی عنوان کرد: در سال جاری ۱۷۶ پروانه در منطقه یک و ۹۸ مورد در منطقه دو صادر شده این در حالی است که تعداد پروانه های صادره در چهار ماهه اول سال گذشته، ۶۱ مورد در منطقه یک و ۹۸ مورد در منطقه دو بوده است.

شهردار بیرجند در ادامه از رشد ۷۹/۵ درصدی پروانه های ساختمانی صادر شده در منطقه یک طی چهار ماهه اول سال جاری نسبت به منطقه دو خبر داد و اظهار داشت: این در حالی است که در چهار ماهه اول سال گذشته پروانه های صادره منطقه دو نسبت به منطقه یک رشد ۶۰ درصدی داشته است.

جاوید با اشاره به اقدامات شهرداری بیرجند در روند صدور پروانه ساخت یادآور شد: شفاف سازی، روان سازی، سهولت کار و ایجاد زمینه تحقق شهرسازی الکترونیک از جمله اقداماتی است که در جهت رفاه شهروندان انجام شده است و این موضوع بدون شک در افزایش مراجعات شهروندان برای اخذ پروانه موثر بوده است.

keyboard_arrow_up
آخرین اخبار