دیدار اعضا هیئت مدیره سازمان با نماینده محترم ولی فقیه در خراسان جنوبی وامام جمعه بیرجند

به گزارش روابط عمومی سازمان اعضا هیئت مدیره سازمان امروز دوشنبه 21 آبان ماه با نماینده محترم ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند دیدار و گفتگو داشتند.

در ابتدای جلسه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اطلاع رسانی در خصوص توجه به امر ساخت و ساز برای عموم مردم را از وظایف مهم سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام و افزود  توجه به مسائل ایمنی در ساختمان ها باید از طریق کلیه اقشار مورد توجه قرار گرفته و از هرگونه حادثه پیشگیری صورت گیرد.

عباسی توجه به معماری اسلامی را نیز از ضروریات در حوزه معماری و طراحی بیان نمود و عدم توجه مالکین به این امر را از مشکلات حوزه ساخت ساز و در نهایت داشتن ساختمان های نا ایمن در شهر را از جمله موارد و مشکلات این حوزه دانست.

در ادامه نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ساختمان‌های اسلامی موجب ایجاد نشاط در انسان می شود، گفت: اما این مهم در ساخت و سازهای جدید مغفول مانده و رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه در کارهای شخصی اگر کاری دانش بنیان نباشد سود آن هر لحظه در معرض خطر است، گفت: برخی ساختمان‌ها دلگیر است چرا که می‌خواهند بدون توجه به کیفیت از ظرفیت آن حداکثر استفاده را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ساختمان‌های اسلامی موجب ایجاد نشاط در انسان می شود، گفت: اما این مهم در ساخت و سازهای جدید مغفول مانده و رعایت نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی ادامه داد: اگر ساختمانی به لحاظ مهندسی سست باشد با بروزحادثه مشکلاتی برای جامعه ایجاد می کنند.

وی بر لزوم نظارت مهندسی بر ساختمان‌ها تاکید کرد و افزود: اگر به صورت استاندارد به نظارت مهندسی عمل شود شهرها باید سال‌های بسیاری عمر کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: امروز درست یا نادرست عمل کردن ما شامل حال نسل آینده هم می شود و با سهل انگاری ما آنان هم آسیب خواهند دید اما اگر نظارت‌ها براساس قانون و به درستی انجام شود مشکلی به وجود نمی‌آید.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با اشاره به مهاجرت بی رویه به شهرها و حاشیه نشینی‌ها، گفت: با امکانات امروز تعطیلی و کار شبانه افراد نمی‌تواند مانع نظارت بر ساخت و سازهای غیرقانونی در حاشیه شهرها شود.

به گفته وی در ناآگاهی‌های مردم هم ما و هم شما شریک هستیم و مسئولان اگر قانونی است باید مردم را نسبت به آن توجیه کنند و در مساجد مستقیم با مردم صحبت کنند چرا که مسئول نادانی مردم هم ما و مسئولان هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در بسیاری از جاها مسئولان در توجیه و تفهیم مردم برای عمل به قانون کوتاهی می‌کنند، گفت: باید قوانین به مردم ابلاغ شود و پس از آن در مورد آن سوال شود.

 

keyboard_arrow_up
آخرین اخبار