آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور  هزار و 125 نفر در خراسان جنوبی برگزار می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی  از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور   هزار و 125 نفر در خراسان جنوبی در روزهای  پنجشنبه و جمعه 11 و 12 بهمن ماه خبر داد.

مهندس حسین عباسی در این خصوص اظهار داشت: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ، آزمون ورود به حرفه مهندسان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران ، معماری ، مکانیک ، برق ، نقشه‌برداری ، شهرسازی و ترافیک همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 11و 12 بهمن ماه در دانشگاه خراسان جنوبی برگزار می شود.

وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون اظهار داشت: در مجموع  هزار و 125 نفر در خراسان جنوبی در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد 963 نفر آقا و 162 نفر خانم هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی افزود: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز ، پروانه اشتغال به کار صادر می شود و این افراد می توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.

عباسی گفت: در رشته عمران ، معماری ، مکانیک و برق دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می شود و نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری نیز به صورت تستی و تشریحی است و علاوه بر آن در رشته های عمران و معماری آزمون اجرا نیز برگزار می شود.

وی ادامه داد: آزمون اجرا و نظارت در رشته های عمران  و معماری و آزمون رشته های برق ، مکانیک ، نقشه برداری ، شهرسازی و ترافیک در دو نوبت صبح و عصر در روز پنج شنبه 11بهمن ماه هفته جاری برگزار می شود.

عباسی افزود: آزمون طراحی معماری ، مکانیک و برق  و آزمون محاسبات عمران  نیز در  روز جمعه 12 بهمن ماه همزمان با سراسر کشور در دانشگاه خراسان جنوبی برگزار  می شود.

در ادامه عباسی تعداد شرکت کنندگان درهر  رشته عمران”اجرا” را 205 نفر،عمران “نظارت ” 385 نفر، عمران “محاسبات” 96 نفر، “تاسیسات مکانیکی” 47 نفر، “تاسیسات برقی” 111 نفر، “شهرسازی” 8 نفر، “نقشه برداری” 18 نفر، “ترافیک” 3 نفر،  معماری “طراحی” 64 نفر، معماری “اجرا” 72 نفر اعلام نمود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی  گفت: داوطلبان شركت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می توانند كارت ورود به جلسه را با مراجعه  به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به  نشاني اينترنتي www.inbr.ir  دریافت کنند.

keyboard_arrow_up
آخرین اخبار