هم اندیشی ناظرین معماری برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی سازمان در تاریخ ششم آذرماه نشستی با حضور ناظرین معماری با محوریت بررسی مشکلات و گزارشات در سالن امام علی (ع) برگزار گردید.

در ابتدا  مهندس سزاوار در خصوص ایجاد قابلیت جدید سامانه مکاتبات ناظرین توضیحاتی دادند و نحوه دریافت نامه ها و بارگذاری نامه های ارسالی به سازمان را بین نموده و در پایان پاسخگو سوالات همکاران بودند.

در ادامه جناب مهندس زراعتکار ضمن عرض خیرمقدم و تشکر ازکمیسیون تخصصی جهت برگزاری این نشست علاوه بر گزارش عملکرد هیات مدیره تقاضا داشتند مهندسین پیشنهادات  خود را ارائه و موارد را از طریق قانونی پیگیری نمایند.

سایر موارد ارائه شده:

  • اشاره به افزایش تعرفه ها و نزدیک شدن حق الزحمه به میزان تایید شده در تهران
  • ناظر هماهنگ کننده در گروههای الف و د مهندسین عمران و ب و ج مهندسین معماری تعیین نمودند
  • تقاضا از همکاران برای بررسی مجدد قراردادها و ارائه نکات لازم به کمیسیون مربوطه جهت بازنگری موارد و اصلاح قراردادها
  • مصوب و اجرایی شدن الزام ارائه نقشه های مصوب توسط مالکین و یا مجریان ساختمان که در ساختمان تخلف انجام داده اند پس از رای کمیسیون ماده100 مجدد قرارداد تنظیم شده (درصورت تغییر گروه ساختمان بر اثر تخلف)و مابقی هزینه ها بر اساس تعرفه جدید گروه مذکور پرداخت خواهد شد.
  • گزارش همکاران در خصوص عدم حضور سرپرست کارگاه و مجری دارای صلاحیت در پروژه ها
  • توجه به ارائه نحوه ارسال گزارشات
  • توجه به ترویج نماهای مناسب با اقلیم استان

دکتر کاظمیان نیز در ادامه به مواردی از جمله:

– برگزاری جلسه سراسری  کمیسیون تخصصی معماری

– تذکراتی به ناظران در خصوص پروژه هایی که پس از گذشت 15درصد از زمان مجاز،شروع به کار نکرده اند  که در این صورت ناظرین می توانند با ارائه گزارش در اینخصوص،پروژه ها ر از ظرفیت خود خارج نموده و پروژه جدیدی را جایگزین نمایند.همچنین پس از پایان مدت قرارداد و در صورت عدم اتمام عملیات اجرایی ساختمان ناظر باید تقاضای عقد قرارداد جدید نموده و قرارداد جدید نیز باید با نرخ روز ارائه شود. پرداختند.

– تنظیم چک لیست طراحی معماری دفاتر و رفع نواقص موجود در اجرا و مرتبط با نقص نقشه ها

– تنظیم چک لیست کنترل نقشه های معماری برای سازمان

  • الزام تعیین مهندسین نقشه برداری و الزام طراحان پیش از طراحی به بازدید از پروژه و نقشه برداری برای کلیه ساختمان ها(در حال بررسی)

سعی بر برگزاری جلسات هم اندیشی به صورت فصلی

– الزام اخذ پروانه بر و کف از شهرداری همزمان طراحی

پیش بینی برای برگزاری جلسه با شهرداری،آتش نشانی و مرتفع نمودن مشکلات مربوطه و ایجاد وحدت رویه در ضوابط نظارت،شهرداری و آتش نشانی

نیز توسط مهندس درویشی بیان و در پایان جلسه مشکلات ناظرین مورد بحث قرار گرفت.

 

keyboard_arrow_up
آخرین اخبار