معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از افتتاح و کلنگ‌زنی ۹۷۲ پروژه عمرانی در استان با اشتغالزایی ۴۰۰۹ نفر همزمان با هفته دولت خبر داد.

مهندس سیدمجتبی علوی مقدم، دیروز ( ۲۸ مرداد)، در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد:   از ۹۷۲ پروژه افتتاحی در استان، ۳۰۱ پروژه شهری و ۶۷۱ پروژه روستایی است.

وی با بیان اینکه از این تعداد،  ۹۱۹ پروژه در مرحله افتتاح و ۵۳ پروژه در مرحله کلنگ زنی است، افزود: در هفته دولت ۳۰۵ پروژه در روستاهای استان توسط دهیاری‌ها افتتاح خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: با افتتاح این پروژه ها، ۴۴ هزار و ۲۸۲ خانوار از خدمات آن بهره مند می‌شوند.

علوی مقدم با بیان اینکه لازم است د ر قراردادهای ساخت و ساز هزینه پرداخت ساختمان، مهندسین و ناظر پیش بینی شود،   افزود: مرحله دوم نظارت بر پروژه‌های عمرانی در نیمه دوم شهریورماه امسال انجام می‌شود.

وی ادامه داد: میزان عوارض خودرو یک عدد و رقم کشوری است که هیچ شهرداری حق تصرف در آن و تخفیف را ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر استفاده از مصالح بومی استاندارد، تصریح کرد:دستگاه‌های اجرایی باید برای رعایت حقوق تولیدکنندگان استان و کمک به چرخه اقتصادی باید در پروژه ها از مصالح استاندارد بومی استفاده کنند چرا که عدم توجه به این موضوع ظلم به مردم استان و تولیدکنندگان است.

علوی مقدم یادآور شد: از مسئولان دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم در راستای طرح “خشت‌های آسمانی”برای ساخت زائرسرای ارزان قیمت استان در مشهد مقدس نشست‌های متعددی برگزار کنند تا قدم‌های موثری در این زمینه برای ارائه خدمت به زائران استان در مشهد مقدس برداشته شود